Mutlu Aile Projesi

Proje Yürütücüsü:Prof. Dr. Medaim Yanık,Kamu&Sanayi İşbirliği

Proje Süresi:01.12.2012 - 01.12.2013, 12 Ay

Proje Konusu: İstanbul Şehir Üniversitesi ile Tuzla Belediyesi ve Tuzla Kaymakamlığı arasında 7 Mart 2013 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, "Mutlu Aile, Mutlu Toplum” şiarıyla yola çıkılmış ve "Mutlu Aile Projesi" adı altında ortak bir çalışma yapılmıştır.

Prof. Dr. Medaim Yanık tarafından yürütülen 'Mutlu Aile Projesi', “Evlilikleri İyileştirme Eğitim Programı”, “Evlilik Danışma Merkezi”, “Evlilik Okulu” gibi ana başlıklardan oluşmaktadır. Prof. Dr. Medaim Yanık, projede eğitici, danışman ve içerik sağlayıcı olarak yer almıştır.

Prof. Dr. Medaim Yanık tarafından eğitilen 40 kadar psikolojik danışman öğretmen ve psikolog hedeflenen 15.000 kişiye ulaşmak için çiftlerin yaşam alanlarına, kahvehanelere ve hemşeri derneklerine giderek danışmanlık hizmeti verilmiştir.  Türkiye’de yerel düzeyde planlanan ve uygulanan en kapsamlı çalışma özelliğini taşıyan programda, bilgi ve farkındalığı arttırmanın yanı sıra beceri arttırmak da hedeflenmiştir. Program hazırlanırken konuyla ilgili literatür ve dünyadaki farklı “evlilik okulu” programları incelenmiştir. Mutlu aileleri yaygınlaştırmak ve evliliklerin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini sağlamak için projede izlenecek temel yol,  problemleri; evliliği sarsıcı bir noktaya getirmeden çözebilmek olmuştur..