Haberler / Duyurular

“Yatay Şehir” kavramı ŞEHİR'de konuşuldu

08 Nisan 2015 - Çarşamba

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık 4. sınıf öğrencilerinin, Turgut Cansever'in fikirleri bağlamında, son zamanlarda gündemin popüler konusu olan “yatay şehir” kavramını irdeledikleri "Ufki Şehre Mümkün Bakışlar" projesi İstanbul Şehir Üniversitesi’nde sergileniyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık 4. sınıf öğrencilerinin, 2014-2015 Güz Dönemi'nde gerçekleştirdikleri "Kent Planlama ve Mimari Projesi 7" atölyelerindeki mimari üretimleri, "Ufki Şehre Mümkün Bakışlar" temalı proje ile İstanbul Şehir Üniversitesi Doğu Kampüsü'nde sergileniyor. 

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi, Şehir Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yunus Uğur'un moderatörlüğünde, sergi açılışı öncesinde bir panel gerçekleşti. Mimar Emine Öğün, Mehmet Öğün, Ahmet Yılmaz ve İbrahim Hakkı Yiğit’in konuşma yaptığı panel, 22 Ocak 2015, Perşembe günü saat 14:00’da başladı. Panelde, Mardin Artuklu Üniversitesi'nden Salih Pulcu ve Halil İbrahim Düzenli, proje atölyesi deneyimlerini ve ilgili yorumlarını paylaştılar. 

İstanbul Şehir Üniversitesi Şehir Araştırmaları Merkezi, Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi ve Aksaray Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen sergi, 22 Ocak 2015 Perşembe günü, saat 15.30’da açıldı.

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.