Haberler / Duyurular

WINGS - INNOVATION THROUGH INCUBATION

15 Haziran 2016 - Çarşamba

AB çapında güçlü, itibarlı, sürdürülebilir bir ağ ve online platform kurarak mevcut eğitim ve öğretim olanaklarına erişimi ve paylaşımı kolaylaştırmak suretiyle kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlayan "WINGS" bu yıl ŞEHİR’deydi.


26 Mayıs'ta gerçekleştirilen, Kuluçka merkezlerinin kadın girişimcilere desteklerinin tartışıldığı bu etkinlikte, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Kallek'in açılış konuşmasının ardından, ŞEHİR TTO Kuluçka Merkezi müdürü Mehmet Alpatlı, CRM Danışmanlık yöneticisi Kamile Canbay, Wings koordinatörü Sandra MEIER,  ve IGM A.Ş. yönetici ortağı İbrahim H. Yazıcı'nın girişimciliğin, özellikle kadın girişimcilerin desteklenmesi üzerine konuşmalarını dinledik.

Etkinlikte bir araya gelen farklı sektörlerden profesyoneller, kahve molalarında hem tecrübelerini paylaştılar hem de network'lerini genişlettiler.

Roundtable Talk'larda kadın girişimciliğin ve mevcut teşviklerin yeterliliği hakkında fikir alışverişi yapan katılımcılar, durumu farklı bakış açılarıyla değerlendirme fırsatı yakaladılar.

Kadın girişimcileri, kadın girişimcilerden dinleyebilmemiz adına sahneye çıkan Şehir Üniversitesi öğrencilerinden, Feyzan Design'ın kurucuları Sevde Öztürk & Nur Öztürk ve Kodlama Atölyesi'nin kurucuları Mediha Ayşen Yüksel & Ecenur Temelli, girişimlerini ve iş hayatında yaşadıklarını anlattılar.

ŞEHİR'in Girişimcilik Sertifika Programını başarıyla tamamlayan öğrencilere, sertifikalarının teslim edilmesinin ardından, etkinlik tamamlandı.

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.