Haberler / Duyurular

TÜRKİYE-BİRLEŞİK KRALLIK ORTAK ÇAĞRILARI

21 Mayıs 2015 - Perşembe

Türkiye - Birleşik Krallık “Akademik Ziyaret Desteği” Türkiye - Birleşik Krallık “Çalıştay Düzenleme Desteği” Türkiye - Birleşik Krallık EUREKA Çağrısı

Türkiye - Birleşik Krallık "Akademik Ziyaret Desteği"

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak başlatılan Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında British Council tarafından yürütülen Araştırmacı Bağlantıları (Researcher Links) Programı altında, İngiltere’de kariyerinin başında bulunan araştırmacılara altı aya kadar olan Türkiye ziyaretleri için ya da Türkiye’deki genç araştırmacıların altı aya kadar İngiltere ziyaretleri için finansal destek sağlanacaktır.

Söz konusu destek kapsamında belirlenen öncelikli alanlar şu şekildedir:

·  Yaşamboyu Sağlık ve Refah

·  Tarım ve Gıda Güvenliği

·  Afet ve Acil Durum Yönetimi

·  Enerji ve İklim Değişikliği

·  Sosyal Bilimler

Son başvuru tarihi 13 Temmuz 2015 olan söz konusu fon kapsamında yapılacak seyahatlerin 31 Mart 2016 tarihinden önce gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular doğrudan British Council web sayfasından online olarak yapılacaktır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız .

Türkiye - Birleşik Krallık "Çalıştay Düzenleme Desteği"

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak başlatılan Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında British Council tarafından yürütülen Araştırmacı Bağlantıları (Researcher Links) Programı altında Türkiye ve Birleşik Krallık’ta bulunan, kariyerinin başlangıcındaki akademisyen ve araştırmacıları bir araya getiren çalıştaylara finansal destek sağlanacaktır. Bu çalıştaylar ile araştırmacıların kariyer fırsatlarının arttırılması ve işbirliğine yönelik bağlantıların kurulması amaçlanmaktadır. İki ülkeden iki ayrı araştırmacının koordine edeceği bu çalıştayların, belirli bir araştırma alanına veya disiplinlerarası bir çalışma konusuna yoğunlaşması beklenmektedir.

Çalıştaylar için belirlenen öncelikli alanlar şu şekildedir:

·  Yaşamboyu Sağlık ve Refah

·  Tarım ve Gıda Güvenliği

·  Afet ve Acil Durum Yönetimi

·  Enerji ve İklim Değişikliği

·  Sosyal Bilimler

1 Kasım 2015 - 31 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen çalıştaylar için yapılacak başvurular için son tarih 13 Temmuz 2015, saat 16:00 olarak belirlenmiştir. Başvurular doğrudan British Council web sayfasından online olarak yapılacaktır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız .

Türkiye ile Birleşik Krallık EUREKA Çağrısı

Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki işbirliğinin arttırılması ve iki ülkedeki firmaların ortak Ar-Ge çalışmalarının EUREKA Programı kapsamında desteklenmesi için açılan Türkiye ve Birleşik Krallık Ortak Proje Çağrısının 1. aşaması için son başvuru tarihi 30 Haziran 2015’tir.

EUREKA Programı’nın amaçlarına paralel olarak ticarileşme potansiyeli yüksek ve pazara yönelik ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yönelik, her iki ülkeden en az birer kuruluşun katılmasıyla oluşturulacak projeler, bu çağrı kapsamında EUREKA çerçevesinde desteklenecektir. Çağrı kapsamında belirlenen öncelikli alanlar aşağıda yer almaktadır:

·  Enerji

·  Akıllı şehirler

·  Kentselleşme

Başvuru için ortak olan kurumların bu linke  tıklayarak başvuru formunu doldurmaları ve formu uidb@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız 

Not: Türkiye’deki Üniversite ve Araştırma Merkezleri, EUREKA projelerinde yalnızca büyük firmaların veya KOBİ’lerin alt yüklenicisi olarak yer alabilmektedirler.

Saygılarımızla,

ŞEHİR TTO

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.