Haberler / Duyurular

TÜBİTAK - ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) İkili İşbirliği Çağrısı

11 Ağustos 2015 - Salı

TR-ABD İkili İşbirliği Çağrısı

25 Nisan 2013’te TÜBİTAK ile Amerika Birleşik Devletleri National Institute of Health (NIH) arasında imzalanan Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Protokolü uyarınca açılacak olan ortak Ar-Ge projesi çağrısına, 5 Eylül – 8 Ekim 2015 tarihlerinde arasında başvurulabilecektir.
Çağrının amacı; Türkiyeli ve Amerikalı bilim insanları arasındaki araştırma ortaklıklarından doğan başvuruları teşvik ederek uygun bütçeli tanı ve tedavi teknolojilerinin gelişmesiyle düşük ve orta seviye kaynak gerektiren tıbbi ihtiyaçların karşılanmasıdır. Çağrı kanser alanında yapılacak proje başvurularını kapsayacak olup alt başlıkları aşağıda yer almaktadır:

  • Uygun Bütçeli Tıbbi Teknolojiler (Affordable Medical Technologies)
  • Araştırma ve Inovasyon
  • Klinik Kullanıma Yönelik Proje Odağı

Ortak projeler 2 yılı aşmayacak şekilde gerçekleşmekte, projeler bilim insanı ve bilgi değişimi yoluyla uygulanmaktadır. Çağrı kapsamında yurtdışı seyahat desteği, konaklama ve yeme-içme desteğinin yanı sıra Türkiye’den başvuru yapan kuruma TÜBİTAK tarafından ayrıca araştırma desteği de verilmektedir. Amerikalı araştırmacılar çağrı detaylarına bu linkten ulaşabilirler. Çağrıyla ilgili Türkçe detaylı bilgi almak için ise lütfen tıklayınız.

Saygılarımızla

ŞEHİR TTO

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.