Haberler / Duyurular

Tekfen Bursu

12 Eylül 2017 - Salı

Başvurunun temel şartı, adayların ailelerinde en fazla kazanan kişinin yıllık brüt gelirinin maaş, ikramiye ve prim dahil (fazla mesai hariç) 63.880 TL ve altında olduğunun belgelenmesidir.

Başvuru Kriterleri

·  T.C vatandaşı olmak,

·  Özel kurum, kuruluş ya da STK’dan burs almıyor olmak,

·  Maddi desteğe ihtiyacı olmak,

·  Ara sınıfta okuyan öğrencilerin bir önceki eğitim dönemindeki 2 dönem not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,50 olması ve öğrencilerin hiçbir dersten kalmamış olmaları gerekmektedir.

Bursun Devamı İçin Aranan Şartlar

·  Öğrencilerin hiçbir dersten kalmamaları ve ortalamalarının en az 4 üzerinden 2.5 olması gerekmektedir.

·  Hazırlık okuyan öğrenciler için, puan başarısı aranmamakta, bu öğrencilerin okumakta oldukları okulların vermiş oldukları geçer not yeterli sayılmaktadır.

·  Her yıl burs başvuru döneminde evraklarını göndererek kaydını yenilemek bursiyerlerin sorumluluğundadır. Bursa dair her türlü bilgi öğrenciye e-posta yoluyla ulaştırılır, bu nedenle Tekfen Vakfı Burs Komitesi’ne verilen bilginin doğruluğu ve güncelliği büyük önem taşımakta olup; zamanında başvurusunu yenilemeyen öğrenci burs hakkını tamamen kaybeder.

Bursiyerin Yükümlülükleri

·  Bursiyer, her yıl burs başvuru döneminde evraklarını göndererek kaydını yenilemek sorumluluğundadır.

·  Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu gerekli gördüğü takdirde, ön lisans /lisans bursiyeri, Tekfen Grup Şirketleri’nin birinde eğitimi süresince 1 kereye mahsus 1 ay süreyle asgari ücret karşılığında staj yapmakla yükümlüdür.

·  Bursiyer tahsilini bitirdiğinde, durumu en geç bir ay içinde Tekfen Vakfı Burs Komitesi’ne bildirmeye, diploma/mezuniyet belgesini bu komiteye ibraz etmeye mecburdur.

Başvuru Tarihleri: 11 Eylül – 24 Eylül 2017

Burs Süresi: 7 Ay

Burs hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.