Haberler / Duyurular

ŞEHİR TTO Ticarileştirme Desteği alan RS RESEARCH’E ACT fonundan 2. Yatırım !

01 Şubat 2018 - Perşembe

ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi’nin 2015 yılından bu yana gerçekleştirdiği Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı (TTHP) başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Bugüne kadar çok sayıda girişimci fikre erken aşama teknoloji yatırımının kapısını aralayan ŞEHİR TTO, bu kez de hedefli kanser ilaçları ve ilaç taşıyıcı yöntemleri üzerine araştırma ve geliştirme yapan RS Araştırma İlaç A.Ş.’ye (RS Research) destek vermiş ve ŞEHİR TTO yönetiminde teknolojinin ticarileştirilmesi amacıyla uygulanan Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı sonrasında yatırımcılarla biraraya gelen RS Research, Türkiye’de erken aşama teknolojilere yatırım yapan ACT Erken Aşama Teknoloji Fonu’ndan 4.3 Milyon TL yatırım almayı başarmıştı. İkinci turda RS Research'e ACT 900 bin euro yatırım yaparak toplamda 3 milyon euro yatırım almış oldu.

 RS Research aldığı yatırımı, patentli ‘ilaç taşıyıcı’ teknolojisinin uygulanacağı çeşitli kanser ilacı moleküllerinin geliştirilmesi ve insan üzerinde klinik deneylerinin yapılması için kullanmayı planlıyor. 

ACT Venture'dan İkinci Yatırım

900 bin euroluk yeni yatırımını da tekrardan ACT Venture Partners‘tan alan girişim, bugüne kadar toplamda 2 milyon euro yatırım almış oldu. Portföyünde bulunan ilaç adayı moleküllerin preklinik çalışmalarında aldığı başarılı sonuçlar sayesinde yatırımcıların ilgisini çeken RS Research, geliştirdiği hedefleyici ilaç taşıyıcı platform teknolojisi için potansiyel iş birlikleri ile de ilgileniyor.

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.