Haberler / Duyurular

Newton Dolaşım Desteği

10 Ağustos 2016 - Çarşamba

Newton Dolaşım Destekleri uluslararası araştırmacıların İngiliz araştırmacılar ile ortak araştırma projeleri kapsamında yeni işbirlikleri geliştirmesi için dolaşım desteği vermektedir.

1 senelik dolaşım destekleri özellikle yeni ortaklıkların geliştirilmesi için uygundur.

Destekler, diğer ülkelerdeki araştırma kapasitesi / yeteneğinin güçlendirilmesi ile ekonomik kalkınma ve sosyal refahın artırılmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Ayrıca diğer ülkelerdeki araştırmacılarla, İngiltere'deki araştırmacıların arasında uzun süreli işbirliklerinin gelişmesine öncü olacaktır.

Fonun ana amacı seyahat ve yaşam giderlerini karşılamaktır, ancak diğer uygun aktivite giderleri de fon içinde desteklenebilmektedir.

Başvuru Koşulları:

* Bu programa başvuru için İngiltere ve Türkiye'den araştırmacıların olması gerekmektedir. İşbirliği iki taraf tarafından yönetilecek ortak tek bir proje üzerine olmalıdır.

* Başvuru sahiplerinin doktora veya eşdeğer araştırma deneyimlerinin olması ve proje süresini kapsayacak şekilde Üniversite/araştırma enstitülerinde sabit süreli sözleşmeyle çalışıyor olmaları gerekmektedir.

* Bu program sosyal bilimler ve insani bilimler alanlarındaki tüm disiplinleri kapsamaktadır.

Fon programı 1 sene için maksimum £10,000 vermektedir.

Başvuru Tarihi: 14 Eylül 2016

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.