Haberler / Duyurular

Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları 2015 Çağrısı

11 Ağustos 2015 - Salı

MSCP-2015 Calls

Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları çağrısı kapsamında başvurular 10 Eylül 2015, Saat 17.00'ye kadar (Brüksel saati ile) çağrı internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu program kapsamında tüm araştırma alanlarından proje önerileri desteklenmekte olup deneyimli araştırmacıların ülkelerarası dolaşımına olanak sağlanmaktadır.

Başvuru Şartları: Deneyimli Araştırmacı Olma Koşulu: Başvuru yapacak araştırmacıların ilgili programın çağrı kapanış tarihi itibari ile doktora derecesini almış ya da en az 4 yıl tam zamanlı araştırma deneyimine sahip olmaları gerekmektedir.
Dolaşım Koşulu: Başvuru yapacak araştırmacıların ilgili programın çağrı kapanış tarihi itibari ile geldikleri/gidecekleri ülkede son 3 yıl içerisinde 12 aydan fazla bulunmamış olmaları gerekmektedir. Bu kural ilgili programa AB Üye Ülkeler ve Asosiye Ülkeler dışından bu ülkelere gelmek için başvuru yapan araştırmacılar ile araştırma çalışmalarına çeşitli sebepler ile ara verdikten sonra yeniden başlamak üzere başvuru yapan araştırmacılar için son 5 yılda 3 yıldan fazla süre ile projelerini gerçekleştirecekleri ülkede bulunmamış olmalarını gerektirmektedir.

Program hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız

Başvuru Kılavuzu, Başvuru Formu hazırlanırken dikkat edilecek hususların olduğu dosyayla, TÜBİTAK UKO' nun 2014 Çağrısı Hakem Değerlendirme Raporlarından oluşturduğu dosyaları ekte bulabilirsiniz. 

Başvuru hazırlığında olan araştırmacılarımız Ofisimizle bağlantıya geçebilirse çok memnun oluruz.

Saygılarımızla,

ŞEHİR TTO

Dökümanlar

E-bültenimize üye olmak için e-postanızı bırakın.