Entrepreneurship

Hayata geçirmek istediğiniz bir iş fikriniz mi var?

Başvuru

O zaman ilk yapacağınız şey, Kuluçka Merkezimiz incuba.city ‘nin kendi web sitesi üzerinden bizimle irtibata geçmek ve iş fikrinizi bizimle paylaşmak. Yılın belirli dönemlerinde proje yarışmaları veya tarama etkinlikleri de yapıyoruz, ancak mutlaka bunu beklemek zorunda değilsiniz. Başlamak işin yarısı demekse, hemen bizimle irtibata geçin.

İş fikrinizden başkalarının haberdar olacağından korkmayın! İş fikrinizi, ona yatırım yapabilecek yatırımcılardan başka hiç kimse ile paylaşmıyoruz.

Yüz Yüze Görüşme

Eğer başvuruda istenen bilgileri eksiksiz verdiyseniz, ve iş fikriniz ticarileştirilebilir bir yenilik ve/veya bir teknoloji de içeriyorsa, sizi yüz yüze görüşmeye davet ediyoruz. Böylece hem sizi daha iyi tanıyoruz, hem de iş fikrinizle ilgili görüşlerimizi sizinle paylaşıyoruz. Seçme kriterimiz çok basit: “Kabul etmediğimiz için pişmanlık duyacağımız kadar iyi gözüküyor musunuz?”

Ön Kuluçka / Hızlandırıcı Eğitimi

Yüz yüze görüşmeden başarıyla geçen girişimleri Ön Kuluçka’ya kabul ediyoruz, ya da bir başka değişle 10 haftalık bir “Hızlandırıcı Programı”na alıyoruz. Bu program süresince kendilerine hem teorik hem de pratik eğitimler veriyoruz. Hızlandırıcı programımız yüksek potansiyeli olan teknoloji firmaları ve girişimcileri için tasarlanmış bir eğitim ve hizmet programıdır. Programımız, Türkiye’deki bir çoğundan farklı olarak, sadece “internet business” odaklı olmayıp, doğrudan teknoloji üretimi içeren fikirlere de destek olmaktadır. Seçtiğimiz girişimcilere fikir aşamasından yatırımcı bulma aşamasına kadar tam destek veriyoruz.

Programımız, Steve Blank’in  Müşteri Geliştirme Modeli “Customer Development Model”, Eric Ries’in  Yalın Girişim “Lean Startup” ve Alexander Osterwalder’in İş Modeli Üretimi “Business Model Generation” yaklaşımlarını ve bu prensipleri esas alıyor. Steve Blank ve ekibinin verdiği “Lean LaunchPad” eğitimini almış bir kadromuz var.

Program süresince, Girişimlerin iş modellerini birlikte yapıyor veya yeniden düzenliyoruz. Birlikte piyasaya çıkıp ilk potansiyel müşterilerle görüşmeler yapıyoruz. Müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda iş modelimizde gerekli değişiklikleri yapıyoruz ve yeniden sahaya çıkıyoruz. Ta ki mükemmel iş modelimizi yakalayana ve doğru müşteri segmentini bulana kadar. Birlikte bir satış süreci hazırlıyoruz ve ilk satışınızı birlikte gerçekleştiriyoruz.

Peki sadece bu kadarla mı kalıyoruz? Elbette hayır! İş modeli ve müşteri segmentasyonu üzerinde sizinle birlikte aralıksız çalışırken, kendi şirketinizi yönetmek için gereksinim duyacağınız bilgilerle sizi donatmak için var gücümüzle uğraşıyoruz. Sizi şu eğitimlere tabi tutuyoruz:

  1. İş Modeli Kanvası
  2. Yalın Girişim
  3. Piyasa Analizi ve İstihbaratı / Fiyatlandırma
  4. Tahmini Finansal Tablolar
  5. Fikri Mülkiyet Hakları
  6. İş Planı ve Yatırımcı Sunumu 
  7. Kendi Web Siteni Tasarla

Program süresince size ofis ve ofis altyapısı hizmetlerini biz veriyoruz.

Demo Day

Hızlandırıcı Programını başarıyla bitiren girişimleri yatırımcılarla buluşturduğumuz bir Yatırımcı Günü “Demo Day” düzenliyoruz. Sanki bir mezuniyet günü! Program sırasında yaptıklarınızı, öğrendiklerinizi ve başardıklarınızı o gün yatırımcılara gösterme ve işinizi kurmak veya büyütmek için gereksinim duyduğunuz yatırımı bulma şansı elde ediyorsunuz.

Kuluçka Programı 

Hızlandırıcı Programı’nı başarıyla bitiren girişimlerin içinden seçtiklerimizi Kuluçka Programımıza davet ediyoruz. Kuluçka Programı 6 ay süreli bir destek programı. Performansa göre süre uzatımı imkanı da var. Kuluçka Programımız çerçevesinde sizlere şu destekleri veriyoruz:

  • Mentörlük desteği
  • Ofis alanı ve ofis altyapısı, toplantı odaları, internet erişimi
  • İş Modeli oluşturma ve değiştirme
  • Finansal Model  oluşturma
  • Yatırımcı sunumu oluşturma
  • Yatırımcı ağlarına erişim
  • Yönetim ve Strateji desteği
  • Networking & İş Geliştirme desteği
  • Fikri Mülkiyet Hakları konularında danışmanlık
  • Muhasebe ve Hukuk Desteği

Yatırımcı Görüşmeleri

Bu program süresince, sürekli olarak sizleri yatırımcı görüşmelerine hazırlıyor ve bu görüşmeleri sizinle birlikte organize ediyoruz.  Öngörülen sürenin sonunda hedefimiz işinizi büyütebilmek için gerekli finansmanı temin etmeniz.


Hemen başvurunuzu yapın. Sizi bekliyoruz!

E-Bulletin