27 September

PMI-TR Profesyonel Gelişim Aktivitesi-PMBOK Guide VI Neler Getiriyor?

Güney Kampüs Oditoryum 2 - 27 September 2016 - Tuesday - 06:00 pm

Program:

18:00 – 18:45 Kayıt

18:45 – 18:55 PMI TR’den haberler

18:55 – 19:05 İPYD’ den haberler

19:05 – 19:35 Ahmet N. Taşpınar– “Hızla Değişen dünyada Proje Yönetimindeki Yenilikler- PMBOK Guide VI neler getiriyor?”

19:35 – 19:45 Çay-Kahve Arası 
19:45 – 20:30 Ahmet N. Taşpınar– “Hızla Değişen dünyada Proje Yönetimindeki Yenilikler- PMBOK Guide VI neler getiriyor?”

20:30 – 20:40 Sorular, Cevaplar
20:40 – 20:45 KAPANIŞAhmet N. Taşpınar, PMP, REP

Ahmet N. Taşpınar 1993 yılından beri ABD, Meksika ve Türkiye’de enerji, bilgi teknolojisi, iletişim, ulaştırma ve inşaat sektörlerine proje yönetimi ile ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

40 yili aşkın bir proje yönetimi, MIS, mühendislik ve genel yönetim tecrübesi olan Taşpınar Mobil Oil, IBM, Raytheon Engineers, ARAMCO, British Petroleum, AT&T ve son olarak emekli olduğu Pacific Gas & Electric gibi büyük şirketlerin kadrolarında uzman ve yönetici olarak görev almıştır.

Ahmet N. Taşpınar University of California, Berkeley, Extension, İstanbul Teknik Üniversitesi Proje Yönetim Merkezi, Boğaziçi, Konya Selçuk ve Galatasaray Üniversiteleri ile Meksika’daki Monterrey Institute of Technology’nin çeşitli Programlarında eğitim, Türkiye, Meksika ve ABD de birçok ileri gelen firmaya Proje Yönetimi Temel Bilgileri, PMP Sertifikasyon Sınavına Hazırlık, Proje Planlama ve Kontrolü, Proje Ofisi Kurma ve Stratejik Planlama konularında çeşitli kurslar vermektedir. Aralarında birçok banka, endüstriyel üretim ve telekomünikasyon şirketlerinin bulunduğu bu firmalar topluluğuna Taşpınar, eğitime ilaveten proje yönetimi süreçleri geliştirme, stratejik planlama ve M/S PROJECT kullanarak proje planlaması ve kontrolü alanlarında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Ahmet Taşpınar ABD ve Meksika’daki çalışmalarına Türkiye’deki tecrübelerinin de ilavesiyle geliştirmiş olduğu “Project Management Maturity Measurement “ isimli kıyaslama araştırmasıyla, bir kuruluşun projelerini yönetirken kullandığımetot ve süreçlerin yeterliliğini ölçerek sürekli iyileştirme programları geliştirmeyi hedefleyen bir çalışmayı müşterilerinin hizmetine hazırlamış bulunmaktadır.

Ahmet Taşpınar son yirmi yıl içinde Türkiye’de, Meksika’da ve ABD‘de 6 şirkette Proje Yönetim Ofisinin kurulmasında Danışman ve Mentor olarak görev almış ve hayata geçirilen Proje Yönetim Ofislerine sürekli destek vermiştir.

Robert Kolej ( BS ) ve Harvard Üniversitesinden ( MS ) Mühendislik ve Northeastern Üniversitesinden MBA diplomaları olan Taşpınar 1991 yılında Sertifikalı Proje Yönetim Profesyoneli ( PMP ) ve 1999 yılında PMI’ın Kayıtlı Eğitim Sunucusu anlamına gelen Registered Education Provider ( REP ) olma hakkını kazanmıştır. Halen 2,000’u aşkın olduğu tahmin edilen Türk PMP’lerinin yarısını eğitip sınava hazırlamak şerefine erişmiş olan Taşpınar ayrıca Meksika’da, Güney Kore’de ve A.B.D. de 3,000’I aşkın PMP’ye eğitim vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Katılım ücretsizdir.


PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Technical

Subscribe to our e-bulletin please write an e-mail address.