Blog

İlk Yatırımımızı Alırken

Episome Biotechnologies, Başarı Öykümüz

Episome Biotechnologies ekibi Bahadır ve Murat ile Eylül ayında çalışmaya başlarken ŞEHİR TTO olarak bizimde geliştirdiğimiz hızlandırıcı programını ilk denemelerini yapmaya başlamıştık. Yeni bir süreç uygularken yeterince titiz davranırsanız her detayı önemsiyor ve her unsur üzerinde fazlasıyla zaman geçiriyorsunuz. 

Birlikte çalışmanın verdiği sinerji ile 1-2 hafta sonra mentörlüğüme teslim olan bir ekip kadar beni sevindirecek başka bir etkeni tanımıyorum bu aralar : ) Liseden arkadaş olan Bahadır ve Murat'a tekrar teşekkürler. Tüm görevleri, incelenecek konuları, ziyaret edilecek yerleri ve çalışmaları çok istekli ve her zaman daha fazlasını yaparak işlerine asıldılar.

Kurulu bir limited şirketi olmalarına rağmen daha ilk baştan, problem tanımından başlattığım ve birlikte problem ve çözümü tekrar keşfettiğimiz anların değeri şu anda çok daha iyi anlaşılıyor. Çünkü yatırım aldıktan sonra tüm bu yorgunluğunuz ve emekleriniz size "değdi" dedirtecek kadar önemli. Artık onlar 500.000 avro yatırım almış ve Türkiye'den teknoloji firmalarının çıkmasına güzel örnek olabilecek bir yola girmiş durumdalar.

Yaptığımız tüm çalışmalar, market analizleri, pazar senaryoları, fizibilite analizleri, ürün fiyatını tekrar hesaplama, potansiyel fabrikaları birlikte gezme ve duyduğumuz heyecan benim için çok önemli bir tecrübe oldu.

En heyacanlı kısmı, yani yatırımcı görüşmelerini bir sonraki blog yazıma bırakıyorum :)

Buradan Bahadar ve Murat gibi teknoloji firması olan herkesin yolunun açık, enerjisinin tam olmasını diliyorum. Girişimcilik en basit anlamda gerçek bir mücadele gerektiriyor ama "değecek" bir mücadele olduğu şüphe götürmez.

Sağlıcakla kalın

Blog Yazarı: Önder Mutlu Yılmaz

Subscribe to our e-bulletin please write an e-mail address.